Katarzyna Robak jest radcą prawnym przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Katowicach. Absolwentka Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Doświadczenie zawodowe zdobywała współpracując z kancelariami radców prawnych z regionu województwa śląskiego. Z Kancelarią Radców Prawnych Mirosławski, Galos, Mozes sp. j. związana od 2018 r.

W codziennej praktyce zawodowej zajmuje się kompleksową obsługą prawną podmiotów gospodarczych m. in. z branży logistycznej, spedycyjnej i transportowej. Specjalizuje się w prawie zobowiązań, ze szczególnym uwzględnieniem redagowania i opiniowania umów. Interesują ją zagadnienia związane z szeroko pojętym prawem własności intelektualnej, a także problematyka zamówień publicznych.

Prywatnie lubi poznawać nowe języki obce. Jako zwolenniczka aktywnego i zdrowego trybu życia, czynnie uprawia sport – jeździ na rowerze, na nartach, uprawia jogę i pływanie. W wolnych chwilach relaksuje się przy dobrej książce.

Języki: angielski, francuski

Specjalizacja: prawo zobowiązań, prawo branży TSL (transport, logistyka, spedycja), dochodzenie i windykacja wierzytelności