82 publikacje medialne z udziałem prawników Kancelarii MGM w 2022 roku

82 publikacje medialne z udziałem prawników Kancelarii MGM w 2022 roku

Ostatni rok dla Kancelarii MGM był szczególny. Był to bowiem rok jubileuszowy, w którym Kancelaria obchodziła swoje 15-lecie. Wśród wielu obowiązków i zawodowych wyzwań, które z sukcesem Kancelaria MGM realizowała w 2022 roku na rzecz swoich Klientów, podejmowała również szeroką współpracę z mediami. Na ich łamach prawnicy regularnie komentowali wprowadzane  w przepisach zmiany oraz podejmowali próbę wytłumaczenia zawiłych problemów natury prawnej. Ponadto chętnie informowali także o ważnych kwestiach prawnych za pośrednictwem mediów społecznościowych. W ten sposób mają możliwość dotarcia do szerokiego grona odbiorców, przekazując swoją wiedzę i dzieląc się swoimi spostrzeżeniami. Prawnicy i w tym roku kontynuują współpracę z mediami. 

Z przyjemnością informujemy, że w 2022 roku, ukazały się 82 publikacje z udziałem prawników Kancelarii Mirosławski, Galos, Mozes. Były to zarówno autorskie materiały prasowe, jak i komentarze do licznych zapytań kierowanych bezpośrednio do Kancelarii ze strony redakcji. Do najważniejszych tytułów, z którymi nawiązano współpracę należą: Puls Biznesu, Dziennik Rzeczpospolita, Forsal, Infor.pl, Strefa Biznesu czy Rynek Zdrowia, PulsHR.pl, Prawo.pl, eGospodarka.pl. Ponadto w ostatnim kwartale 2022 roku nasze działania medialne koncentrowały się na aktywności w obszarze TSL, w efekcie czego w specjalistycznych mediach branżowych przeznaczonych dla sektora transportu, spedycji i logistyki ukazało się 18 publikacji. Artykuły zostały opublikowane m.in. w takich tytułach jak: magazyn Eurologictis, PortalTSL.pl, tygodnik Truck.pl, eTransport.pl czy Tsl-biznes.pl. Łącznie od sierpnia 2020 roku do końca grudnia 2022 roku ukazało się 268 publikacji z naszym udziałem. Wynik ten lokuje Kancelarię MGM w gronie najczęściej cytowanych w mediach podmiotów prawnych w kraju. 

Wśród poruszanych na łamach mediów tematów znajdowały się zagadnienia dotyczące m.in. zwolnienia lekarskiego z powodu wypalenia zawodowego, które szeroko komentował radca prawny Mariusz Mirosławski, wspólnik naszej Kancelarii oraz tematy związane z ochroną zdrowia i systemem ochrony zdrowia, w których wypowiadał się nasz ekspert z tego zakresu – radca prawny Jakub Kowalski, wspólnik Kancelarii. Media podejmowały również kwestie dotyczące zmian w prawie pracy, które wyjaśniał radca prawny Adam Domagała. Nasi specjaliści komentowali także zagadnienia związane z wprowadzeniem ułatwień dla obywateli Ukrainy w związku z wojną oraz sankcji nałożonych na Rosję i Białoruś. Z kolei radca prawny Bartłomiej Mozes, wspólnik Kancelarii oraz radca prawny Szymon Szczepanek podejmowali ważne dla przedstawicieli branży TSL tematy, m.in. weryfikacji rozmieszczenia towaru w pojeździe czy utraty towaru w wyniku napadu.

Zachęcamy do lektury kilku poniższych, wybranych artykułów. Ponadto zapraszamy na naszą stronę internetową oraz profil w serwisie LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/kancelariamgm, gdzie systematycznie publikujemy informacje na temat aktywności prawników Kancelarii MGM i wyjaśniamy problemy natury prawnej.   

  1. https://biznes.interia.pl/praca/news-z-tego-powodu-juz-nie-dostaniesz-l4,nId,5741828 
  2. https://www.pb.pl/co-zmieni-sie-w-umowach-o-prace-na-okres-probny-1157319
  3. https://www.rp.pl/sluzba-zdrowia/art36792651-na-czym-polega-nowelizacja-przepisow-o-wynagrodzeniach-w-ochronie-zdrowia
  4.  https://archiwum.rp.pl/artykul/1477652-Firmy-musza-pamietac-o-zakazach.html
  5. https://strefabiznesu.pl/zmiany-w-kodeksie-spolek-handlowych-od-13102022-ktore-dotycza-malych-przedsiebiorcow-to-warto-wiedziec/ar/c3-16961819
  6. https://www.prawo.pl/zdrowie/kto-odpowiada-za-nieprawidlowosci-w-przyznawaniu-dodatkow,515425.html
  7. https://portaltsl.pl/zarzadzanie/kto-weryfikuje-rozmieszczenie-towaru-w-pojezdzie/

Comments are closed.