Dodatki covidowe a działania Ministerstwa Zdrowia – komenatrz r. pr. J. Kowalskiego

Dodatki covidowe a działania Ministerstwa Zdrowia – komenatrz r. pr. J. Kowalskiego

NIK zajęła się sprawą dodatków covidowych. Temat wzbudził wiele kontrowersji, a fala krytyki spadła głównie na lekarzy. Sprawę można rozpatrywać z kilku stron, jednak według organu kontrolującego winę ponosi Ministerstwo Zdrowia. Konsekwencji nieprecyzyjnych decyzji obawiają się jednak dyrektorzy szpitali. Artykuł na ten temat, z komentarzem naszego eksperta radcy prawnego Jakuba Kowalskiego, wspólnika Kancelarii MGM, można przeczytać na łamach portalu Prawo.pl.

Według NIK najczęściej dochodziło do nieprawidłowego ustalenia wysokości dodatku - był on przyznawany bez faktycznego kontaktu z pacjentem oraz w podwójnej wysokości. Radca prawny Jakub Kowalski wypowiada się w sprawie działań dyrektorów szpitali z związku z decyzją Ministra Zdrowia. - Zadbanie o wynagrodzenie personelu to jest absolutne przeciwieństwo niegospodarności. Dyrektorzy działali na korzyść personelu, bo przyjęli liberalną wykładnię polecenia Ministra Zdrowia.

Zachęcamy do lektury artykułu pod linkiem: https://www.prawo.pl/zdrowie/kto-odpowiada-za-nieprawidlowosci-w-przyznawaniu-dodatkow,515425.html

Comments are closed.