Poradnik RP – Prawo i podatki: Pakiet Mobilności

Poradnik RP – Prawo i podatki: Pakiet Mobilności

Z dniem 2 lutego 2022 roku zaczęły obowiązywać na terytorium Polski kolejne zmiany dotyczące transportu drogowego. Jest to następstwo wprowadzonych przez Unię Europejską regulacji określanych Pakietem Mobilności. Zmiany dotyczą między innymi transportu kabotażowego oraz zasad organizowania i rozliczania pracy kierowców wykonujących międzynarodowy transport drogowy. Wprowadzone nowe regulacj, w dodatku do dziennika Rzeczpospolita, wyjaśniają radca prawny Adam Domagała oraz wspólnik naszej Kancelarii, radca prawny Mariusz Mirosławski.

Wprowadzone kolejne nowelizacje ustawy o transporcie drogowym i ustawy o czasie pracy kierowców są wynikiem wdrożenia do polskiego porządku prawnego unijnego Pakiet Mobilności. Pod pojęciem Pakietu Mobilności rozumieć należy zbiór przepisów wspólnotowych regulujących międzynarodowy transport drogowy. W konsekwencji, przewoźnicy realizujący przewozy międzynarodowe stają w obliczu konieczności dostosowania się do przepisów zmieniających rynek usług przewozowych.

Artykuł ukazał się w dodatku do dziennika Rzeczpospolita – Poradnik: Prawo i podatki w dniu 29 kwietnia. Publikacja dostępna jest także w wersji online, pod linkiem: https://archiwum.rp.pl/artykul/1472296-Pakiet-Mobilnosci-oznacza-dla-firm-przewozowych-dodatkowe-koszty.html#.Ymt8f-3P02w

Comments are closed.