R. pr. J. Kowalski komentuje przepisy dot. stanu zagrożenia epidemicznego dla Prawo.pl

R. pr. J. Kowalski komentuje przepisy dot. stanu zagrożenia epidemicznego dla Prawo.pl

Od 16 maja w naszym kraju obowiązuje stan zagrożenia epidemicznego, który zastąpił epidemię. Niedawno jednak, bo pod koniec listopada, pojawiły się informacje o możliwości odwołania stanu zagrożenia epidemicznego z początkiem 2023 roku. To jednak wydaje się mało realne. Warto również zaznaczyć, że zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego nie oznaczałoby natychmiastowego powrotu do stanu prawnego sprzed połowy marca 2020 roku.

Jak komentuje nasz ekspert, radca prawny Jakub Kowalski, wspólnik Kancelarii MGM, w artykule na łamach portalu Prawo.pl: - W wielu przepisach wprowadzono przepisy przejściowe, na przykład trzech miesięcy czy sześciu miesięcy, które dają czas na przystosowanie się do zmian. Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego nie będzie oznaczało automatycznego powrotu do stanu sprzed 14 marca 2020 r.

Zachęcamy do lektury artykułu „Zniesienie stanu zagrożenia epidemicznego będzie wymagało przeglądu prawa” na portalu Prawo.plhttps://www.prawo.pl/zdrowie/zniesienie-stanu-zagrozenia-epidemicznego-prawo,518836.html

Comments are closed.