R. Pr. M. Mirosławski dla PulsHR.pl

R. Pr. M. Mirosławski dla PulsHR.pl

Praktyka pracy „na dwóch etatach” w wielu przypadkach upowszechniła możliwość pracy zdalnej. Obecnie obowiązujące przepisy Kodeksu pracy nie zakazują wprost podejmowania przez pracownika pracy u innego pracodawcy. Ten ważny temat podjęła red. Karolina Markowska na łamach PulsHR.pl. Radca prawny Mariusz Mirosławski, wspólnik naszej Kancelarii, udzielił komenatrza na ten temat.

Jak podkreśla w artykule radca prawny Mariusz Mirosławski, kwestią do analizy jest, w jaki sposób taka osoba pogodzi świadczenie pracy dla dwóch podmiotów (pracodawców, pracodawcy i zleceniodawcy) wykonywanej często w tym samym czasie. Zagadnienie pracy „na dwóch etatach” powinno być również analizowane w kontekście praw i obowiązków zarówno pracowników, jak i pracodawców, ale także w świetle ostatnich zmian Kodeksu pracy, dotyczących pracy zdalnej i implementujących unijną dyrektywę w sprawie przejrzystych warunków oraz work-life balance.

Link do artykułu: https://www.pulshr.pl/prawo-pracy/praca-na-podwojnym-etacie-nie-w-smak-pracodawcom-ale-czy-jest-na-to-sposob,96246.html

Comments are closed.