R. pr. Mariusz Mirosławski na łamach “Pulsu Biznesu”

R. pr. Mariusz Mirosławski na łamach “Pulsu Biznesu”

ZUS może podważyć zwolnienie lekarskie wystawione z powodu tzw. wypalenia zawodowego. Taki stan jest zakwalifikowany jako syndrom, a nie choroba. Te kwestie poruszone zostały na łamach drukowanego wydania dziennika "Puls Biznesu" w czwartek 7 kwietnia 2022 roku, w którym ukazał się artykuł z komentarzami radcy prawnego Mariusza Mirosławskiego, wspólnika naszej Kanacelarii.

Cytowany przez gazetę radca prawny Mariusz Mirosławski tłumaczy, że zgodnie z klasyfikacją ICD-11 od stycznia 2022 r. wypalenie zawodowe zakwalifikowano jako syndrom zawodowy, którego efektem jest przewlekły stres w miejscu pracy, z którym pracownikowi nie udało się skutecznie poradzić. Jest on czynnikiem mogącym wpłynąć na stan zdrowia pracownika, ale nie jest określony jako jednostka chorobowa i nie uprawnia do zwolnienia lekarskiego ani zasiłku chorobowego.

Zachęcamy do lektury drukowanego wydania. Artykuł w wersji online dostępny jest pod linkiem (tylko dla prenumeratorów): https://www.pb.pl/wypalenie-zawodowe-nie-ma-podstaw-do-l-4-1146954

Ponadto, Polska Agencja Prasowa, PortalKomunalny.pl oraz Niezależna.pl, opublikowały także artykuł w tematyce zwolnienia lekarskiego z powodu wypalenia zawodowego, na swoich łamach:

https://samorzad.pap.pl/kategoria/praca/puls-biznesu-wypalenie-zawodowe-nie-daje-podstaw-do-l-4

https://portalkomunalny.pl/wypalenie-zawodowe-nie-ma-podstaw-do-l-4-436128/

https://niezalezna.pl/437728-odczuwasz-skutki-wypalenia-zawodowego-podstawy-do-l-4-nie-bedzie

Comments are closed.