R. pr. M. Mirosławski na XII Konferencji Rada Nadzorcza

R. pr. M. Mirosławski na XII Konferencji Rada Nadzorcza

Radca prawny Mariusz Mirosławski, wspólnik Kancelarii MGM, w miniony poniedziałek, 21 listopada, uczestniczył w XII Konferencji Rada Nadzorcza. To niezwykle istotne dla liderów ładu korporacyjnego wydarzenie, odbyło się na parkiecie Sali Notowań warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych.

Tegoroczna edycja poświęcona została tematyce nowych uprawnień rady nadzorczej, komitetu audytu, sprawozdawczości finansowej i niefinansowej, a także budzącej wątpliwości nowelizacji KSH (zasadę business judgement rule, odpowiedzialność karną). Podczas angażującej debaty uczestnicy omówili wyzwania, z jakimi będą musiały zmierzyć się rady nadzorcze w 2023 roku. W trakcie spotkania odbyła się także ceremonia wręczenia wyróżnienia Człowiek Corporate Governance 2022.

Konferencja Rada Nadzorcza to od kilkunastu już lat pierwszoplanowe wydarzenie w Polsce poświęcone praktycznym aspektom sprawowania kontroli, nadzoru właścicielskiego i funkcjonowania rad nadzorczych. Jej organizatorem, a także pomysłodawcą jest Piotr Rybicki - aktywny członek rad nadzorczych i komitetów audytów w spółkach rodzinnych i prywatnych, notowanych na giełdzie papierów wartościowych, czy też z udziałem Skarbu Państwa oraz spółek komunalnych.

Comments are closed.