Polski Ład: Radca prawny M. Mirosławski dla dziennika „Rzeczpospolita”

Polski Ład: Radca prawny M. Mirosławski dla dziennika „Rzeczpospolita”

Trwają prace nad „Polskim Ładem” czyli pakietem reform, które mają uszczelnić polski system podatkowy. Wprowadzane w jego ramach przepisy przewidują więc szereg zmian dla wielu branż, w tym także dla kancelarii prawnych. Dla nich szczególnie niekorzystne będą ograniczenia podatkowe - brak możliwości amortyzacji mieszkań i niesprawiedliwe różnicowanie działalności ryczałtowym PIT.

Ten istotny dla branży temat podjął red. Paweł Rochowicz na łamach dziennika "Rzeczpospolita". Wspólnik naszej Kancelarii, radca prawny Mariusz Mirosławski skomentował proponowane zmiany wprowadzane przez „Polski Ład”. Jak podkreślał nasz ekspert - zmiany nie tylko pogorszą sytuację małych kancelarii, ale w pewnych sytuacjach indywidualna działalność wręcz przestanie się opłacać.

Zachęcamy do lektury artykułu, który ukazał się w drukowanym wydaniu „Rzeczpospolitej” z dnia 11 sierpnia. Publikacja dostępna jest także w formie online pod linkiem: https://www.rp.pl/prawnicy/art18700711-polski-lad-pis-brak-mozliwosci-amortyzacji-mieszkan-i-roznicowanie-dzialalnosci-ryczaltowym-pit-niekorzystne-dla-kancelarii-prawnych

Comments are closed.